KONST / Litografier / Färglitografi 15218167
nr 1521 8167
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad HC 11/30. Färglitografi, bildmått: 35x44 cm, yttermått inklusive ram: 55x65 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 februari 2023
kl 19:57:55
100 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren